Historia OSP

Historia tej jednostki sięga początków XX wieku. Założycielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieczanach był Jan Dunin Brzeziński, który zakupił mundury, sprzęt oraz ręczną pompę. Niedługo potem został jej komendantem i prężnie działał na jej czele. Natomiast w Myślenicach miał zaszczyt objąć posadę prezesa Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strażacy do roku 2014 dysponowali ikoną Polskiego pożarnictwa jaką jest Star 244 oraz równie wysłużony Honker Tarpan. Poczciwego Stara jednostka przekazała dalej, działa i pełni swoją służbę do dziś w pobliskiej jednostce OSP w Bulinie. W 2014 roku Druhowie z OSP Osieczany doczekali się nowego Średniego Samochodu Ratowniczo-Gaśniczego marki MAN zabudowanego przez firmę Profis. Samochód posiada zbiornik o pojemności 2000 l. wody oraz pompę o wydajności 24 hektolitrów na minutę. Wyposażony jest on również w kamerę cofania. Oprócz samochodu gaśniczego ochotnicy posiadają również ponton z silnikiem spalinowym Yamaha oraz przyczepę transportową.

W tym roku odremontowana została zewnętrzna część strażnicy. A w chwili obecnej prowadzone są remonty w części bojowej remizy oraz nowej sali.

Jedna myśl nt. „Historia OSP